Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

MS Hastalarına Yönelik Bilgece Farkındalık (Mindfulness) Temelli Stres Yönetimi Psikoeğitim Grubu

Mart 23 @ 6:00 pm - Mayıs 11 @ 7:30 pm

960TL

MS (Multipl Skleroz) hastalığı, kişinin bağışıklık sistemindeki bozukluk sonucu beyin ve omurilikte (merkezi sinir sistemi) çok sayıda plakların oluşmasıyla ortaya çıkan kronik bir hastalıktır. MS hastalığı ataklar halinde gelişir ve uygun tedavi ve düzenli takiple kontrol altında tutulabilmektedir.

 

Yorgunluk, MS hastalığında yaygın görülen bir belirtidir. Günlük aktivitelere müdahale eden fiziksel veya zihinsel enerji eksikliği şeklinde de tanımlanabilir. MS hastalarındaki yorgunluk, özellikle fiziksel boyutlarda yaşam kalitesini düşürebilir. Yapılan çalışmalarda elde edilen sonuçlar, mindfulness (bilgece farkındalık) temelli egzersizlerin kronik yorgunluk sendromunun tedavisinde yararlı olabileceğini göstermiştir. Aynı zamanda, mindfulness (bilgece farkındalık) temelli stres yönetimi psikoeğitimlerinin kaygı ve stres gibi farklı bileşenler üzerinde olumlu etkilere sahip olduğu da bilinmektedir. Ek olarak, ilgili çalışmalar, mindfulnessa dayalı stres azaltma psikoeğitimlerinin zihinsel, fiziksel ve duygusal refahın iyileştirilmesinde, uyku kalitesinin iyileştirilmesinde, duygu düzenleme becerisinin olumlu yönde değişmesinde etkili olduğunu göstermiştir.

 

*Taksit seçeneğimiz mevcuttur.

Detaylar

Başlangıç:
Mart 23 @ 6:00 pm
Bitiş:
Mayıs 11 @ 7:30 pm
Ücret:
960TL

Organizatör

SUYAM
Telefon:
0312 246 66 66 / 2224

Mekan

Başkent Üniversitesi
Başkent Üniversitesi, Bağlıca Yerleşkesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Binası, 3. Kat, Oda no: G-311, Eskişehir Yolu 18. Km. 06790, Ankara
Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar