Amacımız

Zihin-beden yaklaşımı çerçevesinde yapılan bilimsel araştırmalardan elde edilen bulgular etkili yönetilemeyen stresin psikolojik ve bedensel sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini göstermektedir. SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi, stres temelli bireysel psikoterapi ve grup terapisi uygulamaları yapmak amacıyla kurulmuştur.


SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nde Hangi Hizmetler Verilmektedir?
Stres Yönetimi Odaklı Psikoterapi Hizmetleri

SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nde Stres Yönetimi Odaklı Psikoterapi hizmeti verilmektedir. Bu uygulamanın amacı bireylere psikolojik ve fiziksel sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan stresi yönetme becerisi kazandırmak ve zihin-beden sağaltımına katkıda bulunmaktır.

Psikolojik Değerlendirme Hizmetleri
SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nde verilen psikolojik değerlendirme hizmetleri kişilik ve çocuklar için zekâ testlerini kapsamaktadır. Bu testler Stres Yönetimi Odaklı Psikoterapi kapsamında ihtiyaç duyulduğunda uzman tarafından ya da Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Psikiyatri ve Nöroloji Poliklinikleri tarafından talep edilmesi durumunda uygulanmaktadır. Bireylerin kendileri ya da çocukları için yalnızca test uygulanması amacıyla yaptıkları başvurular etik gerekçeler nedeniyle kabul edilmemektedir.


SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nde Kimler Çalışmaktadır?
Ünitemizde verilen hizmetler Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyeleri, uzman klinik psikologlar ve bölüm öğretim üyeleri süpervizyonu altında klinik psikoloji yüksek lisans programı öğrencilerinden oluşan bir ekip tarafından sağlanmaktadır. Tüm uygulamalarımızda en büyük önceliğimiz yeterlilik ve etik ilkelere bağlılıktır.

 
Kimler Başvurabilir?

SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi her yaştaki bireye hizmet vermektedir. Stres temelli psikolojik sorunlar yaşadığınızı düşünüyorsanız bize başvurabilirsiniz.


Nasıl Randevu Alabilirsiniz?
SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nden randevu almak için 312 246 66 66 / 2185 numaralı telefonu arayabilirsiniz.Ardından, aşağıda verilen IBAN hesabına seans ücretini yatırabilirsiniz. Test uygulaması gerektiğinde uzman tarafından bilgilendirileceğiniz için ilk görüşmeye gelirken yalnızca seans ücreti yatırılmalıdır. Ücretin yatırılması sırasında açıklama bölümüne “SUYAM” yazmanız gerekmektedir. Randevunuza geldiğinizde ilgili personele banka dekontunu göstermeniz gerekecektir. Bu belgenin aslı ya da cep telefonunuzdaki okunaklı bir kopyasının ibraz edilmesi yeterlidir.


SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’ne Nasıl Ulaşabilirsiniz?
Ünitemiz, Başkent Üniversitesi Bağlıca Yerleşkesinde, Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü içinde yer almaktadır. Yerleşkemize Tunus Caddesi ve Sıhhiye’den ücretsiz servislerimizle ulaşılabilmektedir. Servis güzergâhları ve saatleri için burayı seçiniz.


Verilen Hizmetler SGK Kapsamında mıdır?
SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nde verilen hizmetler SGK kapsamında değildir. Ayrıca, herhangi bir sağlık sigortası ile anlaşmamız mevcut değildir.

Hizmet Bedelleri 
Stres Yönetimi Odaklı Psikoterapi (Seans Ücreti)
Öğretim Üyesi: 500 TL

Uzman Psikolog: 500 TLKayıt yaptırmak için:

1. https://bedam.baskent.edu.tr sitesine giriniz.
2. Sağ üst köşede yer alan “Kayıt Ol” butonuna basınız.
3. Listeden “TERAPİ VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ” seçeneğini işaretleyiniz.
4. “Psikoterapi Hizmeti (Uzman Psikolog)”, “Psikoterapi Hizmeti (Öğretim Görevlisi)” veya “Psikoterapi Hizmeti (Süpervizyon Gözetimi Altında Psikolog)” seçeneklerinden birini işareledikten sonra gerekli bilgileri giriniz.

5. Ödeme aşamasından sonra suyam@baskent.edu.tr adresine mail atarak veya 0312 246 66 66/ 2224 numaralı telefonu arayarak randevu tarih ve saatinizi belirleyiniz.

*Ödemelerinizi havale seçeneğiyle yaparken aşağıdaki bilgileri dikkate alınız.

Banka Adı
: Denizbank
Şube: Denizbank Başkent Kurumsal Şubesi
Alıcı Adı: Başkent Üniversitesi
Hesap Numarası: 796 910 – 364  
Açıklama: SUYAM 
IBAN: TR 97 0013 4000 0007 9691 0001 16 

Lütfen dikkat: Ünitemizde Kredi Kartıyla veya nakit olarak ödeme kabul edilmemektedir.