SUYAM’da Hangi Hizmetler Verilmektedir?
SUYAM Başkent Üniversitesi çatısı altında hizmet veren bir araştırma ve uygulama merkezidir. Merkezimiz herhangi bir sağlık problemi yaşayan hastaların yanısıra, etkili stres yönetimi konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkese hizmet vermektedir. SUYAM çok farklı alanlarda hizmet vermektedir. Bu hizmetlerle ilgili bilgilere aşağıda verilmiştir.

Klinik Uygulamalar Ünitesi
Stres Yönetimi Seminerleri
Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları
Bireysel Psikoterapiler
Grup Psikoterapileri
Kurumsal Danışmanlık


Stres Yönetimi Seminerleri
SUYAM stres yönetimi hakkında bilgi vermek amacıyla Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde düzenli olarak Stres Yönetimi Seminerleri düzenlemektedir. Dileyen herkesin ücretsiz olarak katılabileceği bu seminerlerde stresin ne olduğu, fizyolojik temelleri, stresle işlevsel ve işlevsel olmayan başa çıkma yolları, stres ve hastalıklar arasındaki ilişkiler hakkında bilgi verilmektedir. Yaklaşık 1,5 saat süren bu seminerlerde Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları hakkında bilgi de verilmektedir. Stres Yönetimi Seminerleri’nin düzenlendiği tarihlere ve yerler hakkında bilgi internet sayfamızda Etkinlik Takvimi başlığı altında duyurulmaktadır. 

Katılımcılar: Herkese açıktır
Süre: 1,5 Saat
Katılımcı Sayısı:  
Katılım Koşulları: Ön kayıt gerekli değildir. Seminere doğrudan gelinebilir. 
Ücreti: Bu seminerler ücretsiz olarak düzenlenmektedir.


Stres Yönetimi Psikoeğitim Programı
SUYAM tarafından düzenlenen 8 haftalık Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları herkesin katılabileceği bir programdır. Bu grupların temel amacı stres yönetimi uygulamalarının etkileşimli bir ortamda öğretilmesidir. Stres Yönetimi Psikoeğitim Grupları, bireylerin stresle daha etkili başedebilmeleri için ihtiyaç duyabilecekleri düşünsel ve davranışsal teknikleri etkileşimli bir ortamda öğrenebilmelerini amaçlamaktadır. 8 haftalık bu programda katılımcılar 12-15 kişilik gruplarda stres yönetimi tekniklerini öğrenirler. Stres Yönetimi Psikoeğitim Gruplarında katılımcılar öğrendikleri teknikleri kendi yaşantılarına uygulama ve bu yaşantıları grup içinde paylaşarak geribildirim alma olanağına sahip olurlar. Program kapsamında, katılımcılar  gevşeme ve solunum egzersizleri gibi stresle başa çıkma konusunda etkili olduğu bilinen davranışsal yöntemleri de uygulamayı öğrenirler. 


Psikoterapi Hizmetleri
SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nde Psikoterapi hizmeti verilmektedir. Bu uygulamanın amacı bireylere psikolojik ve fiziksel sorunlara bağlı olarak ortaya çıkan stresi yönetme becerisi kazandırmak ve zihin-beden sağaltımına katkıda bulunmaktır.


Psikolojik Değerlendirme Hizmetleri
SUYAM Klinik Uygulamalar Ünitesi’nde verilen psikolojik değerlendirme hizmetleri kişilik ve çocuklar için zekâ testlerini kapsamaktadır. Bu testler Stres Yönetimi Odaklı Psikoterapi kapsamında ihtiyaç duyulduğunda uzman tarafından ya da Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Psikiyatri ve Nöroloji Poliklinikleri tarafından talep edilmesi durumunda uygulanmaktadır. Bireylerin kendileri ya da çocukları için yalnızca test uygulanması amacıyla yaptıkları başvurular etik gerekçeler nedeniyle kabul edilmemektedir.


Kimler Başvurabilir?

SUYAM her yaştaki bireye hizmet vermektedir. Stres temelli psikolojik sorunlar yaşadığınızı düşünüyorsanız bize başvurabilirsiniz. Başvuru için İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.